| cristi987 a întrebat:

E bine sa-ti,, trosnesti" degetele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Nu

| EuSiCuMine a răspuns:

Nu este bine deoarecel oasele vor suferi in timp si la batranete iti vor tremura mainile foarte tare. Si eu le trosnesc dar incerc sa ma opresc, incearca si tu ca e mai bine. mult noroc

| DjBl3ndar a răspuns:

Nu nu e bine pentru ca, cand o sa fi mai mare o sa iti tremure mainile de n-o sa mai poti tine nimic in mana. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| luisika a răspuns:

NU,nu este bine deoarece iti slabesti zgarciurile de la maini si mai tarziu te vor durea mainile!

| shtephan a răspuns:

Asa se zice ca: iti vor tremura mainile la batranete daca iti "trosnesti dejtele" de nu vei mai putea tine nimic in mana. Gresit, total gresit. Iti vor tremura mainile doar daca vei avea parkinson, atat. Da' totusi pentru o batranete usoara, ai grija ce faci in tinerete. Bafta.

| anutza97 a răspuns:

Se spune ca nu e bine pentru ca dupa iti tremura mainile... daca nu te der dai si u un click http://fripta.com/u.php?user=anutza9711

| Faηta a răspuns:

Nu este o problema din punct de vedere medical. Din folclor vine o vorba cum ca "nu e bine sa-ti trosnesti degetele", daca ai acest hobby il poti continua cu placere happy.

| DePeNdEnTu a răspuns:

Nulaughing... Mama imi zice ca cand o sa fiu batran o sa-mi tremure degetelelaughing