| Victoria18 a întrebat:

E bun Nurofen Forte pentru durere de febra musculara la picioare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea, mai bine asipirina sau paracetamol. Plus vitamina C si multe lichide (pana la 4 litri pe zi de apa)

| Adry05 a răspuns:

De ce ai lua pastile pentru asa ceva? Baie foarte calda si masaj eventual cu o crema din aia mentolata tip puterea calului, ursului etc si exercitii fizice usoare

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Aspirina-tamponata si grapefruit,+masaj.

| HadesSs a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Masaj cu mult ulei de o persoana de sex opuslaughing De grapefruit nu stiam.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru HadesSs):

Grapefruit este bogat in vitamina C, care ajuta foarte mult la atenuarea si scurtarea perioadei de febra musculara

| HadesSs a răspuns:

Nu prea, mai bine iei o aspirina si eventual niste magneziu cu un pic de streching.

| Victoria18 explică (pentru HadesSs):

Hai mai laughing))) Si eu care deja am cumparat o cutie intreaga. laughing)))

| HadesSs a răspuns (pentru Victoria18):

O pastrezi pentru alte dureri(de cap, menstruale, etc.), oricum ai dat o caciula de bani pe pastile care le gaseai mai ieftin, mai bine iti luai ibubrofen, are aceleasi ingrediente laughing Daca e febra mare poti lua aulin alea sunt cele mai ieftin si bune pentru febra laughing

| Cristine9595 a răspuns:

Cel mai bun e Calciul efervescent pentru febra musculara.