| Solix a întrebat:

E bun un aparat de masaj cu infrarosu? Ce face infrarosul?(e ca o perna mare cu becuri inauntru si doua leduri rosii care se aprind

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Infrarosu = radiatie de caldura.
Aceea perna probabil are incorporat un motoras sau un electromagnet ieftin care face vibratie, iar pentru "infrarosu" are si o rezistenta ca ceea de resou, care incalzeste perna.
Cele doua Led-uri rosii sunt doar pentru a indica "functionarea", sa scoata ochii (si banii) clientului credul...

| Donsavas a răspuns:

Da,este eficient. Cunosc pe cineva care vinde astfel de produse. Dacă te interesează, da mi un mesaj si te ajut.