| DarkShina5566 a întrebat:

E gresit daca mananc guma atunci cand am pofta de ceva dulce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca e gresit dar multa guma iti poate afecta stomacu

| zdrangoi a răspuns:

Guma de sters? I don't want to see

| RyugaHideki a răspuns:

Nu. Sa nu mananci daca iti este foame deoarece se intampla ceva cu sucul gastric si iti pierzi pofta de mancare si te va durea stomacul deoarece acel acid nu v-a avea ce sa dizolve. De ce crezi ca se spune :" Orbit dupa fiecare masa " big grin

| clin a răspuns:

In nici un caz. Deci Nu.

| OpenMindedGirl a răspuns:

Nu este gresit. Am auzit pe multi recomandand chiar sa mesteci guma cand ai pofta de dulce ca sa nu mananci prea mult dulce.
Cred ca e foarte bine. Singurul dezavantaj e ca gumele contin aspartan, dar toate au un dezavantaj in ziua de azi. E foarte putin aspartan.

| Posesiv a răspuns:

Nu, nu cred.