| AvalohAlyn a întrebat:

E mai ok si sănătos să beau lapte cu Nesquick și să mănânc iaurturi cu fructe decât să mănânc dulciuri concentrate batoane, ciocolată și alte cele? E ok sa înlocuiesc așa adică e puțin, putin mai sănătos nu? Știu că tot zahar au dar mai puțin și mai puține chimicale cred eu.Voi ce ziceți? Ați face așa o înlocuire a dulciurilor concentrate cu Nesquick și iaurt cu fructe? Nu prea pot sa mă las total de dulce

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nesquick a trecut prin fabrică și a stat prea mult pe acolo.