| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa am 47 kg la inaltimea de 1.72? Nu vreau sa ma ingras, fiindca de ani buni tot cam aceasta greutate am si observ si un jumat de kg in plus, iar mama spune ca poate am anorexie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| quartz1999 a răspuns:

Nu este normal, esti extraordinar de slab la inaltimea asta.straight face

Răspuns utilizator avertizat
| HendrixKafkaLOVE a răspuns:

Bună. Știu cum e să încerci să te îngrași și să nu poți! eu te-aș sfături să mergi și să -ți faci niște analize de sânge. În general dacă corpul nu are vitaminele necesare ia din altă parte! Iar lipta de vitamine(de hrană) poate duce la lucruri grave. Nu sunt doctor ca să îți spun ce să faci și cum să faci, dar poate nu e anorexie, poate fi și anemie, eu am avut și tratamentul al mine a fost ușor, dar la tine...nu știu.
So...analize de sânge! Îți urez multă sănătate și noroc. Peace!

| ioana12345 a răspuns:

Esti subponderala cu mult. 55 kg ar fi perfect sanatos.