| Andrei790 a întrebat:

E normal sa fie un sân mai mare că celălalt? Va rog ajutati-ma sa scap de problemă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da,asa au cam 95% din fete.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, unele fete au un san mai mare decat celalalt.
Procentajul este undeva la 15-20% (in nici un caz 95%).

| tpuuser999 a răspuns (pentru Violleta2022):

Imi cer scuze ca imi permit sa adaug la raspunsul unui Campion al Zilei si in acelasi timp o mandra posesoare de sani, dar studiile oficiale arata ca 62% dintre femei au sanul stang un pic mai mare decat cel drept (si prin 'un pic' ma refer undeva intre "este mai mare dar nici nu se observa" si "este cu 20% mai mare"): http://www.shape.com/......your-boobs
http://www.everydayhealth.com/......t-breasts/

Important de retinut aici este ca dimensiunile sau diferentele de marime nu trebuie se modifice niciodata brusc, pentru ca asta poate indica o problema de sanatate.