| djdjjd a întrebat:

E normal sa îți vezi inima când bate? Am 55 de kg la 14 ani și 166, când stau pe burta sau oricum, pot vedea inima când bate, am și un ceas cu care îmi mai masor bătăile inimii pe minut, uneori am de 53-61 bpm e normal? Vad până sub piept, mulțumesc, dau fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StudentLaMedicina a răspuns:

E normal să vezi pulsațiile. Mai ales când eşti slab. Nu eşti bolnav. 53-61 bpm - perfect.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca-i normal sa ai asemenea batai ale inimii, ca esti viu si sanatos la anisorii astia.

| Cipi1212 a răspuns:

Cum să îți vezi inima cum bate? Poate îți auzi inima cum bate.