| Babydragon a întrebat:

E normal sa mi se lărgească foarte mult ghipsul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu gipsul se largeste ci piciorul sau unde ai tu pus gipsul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E normal sa se largeasca... in realitate nu ghipsul se largeste cat muschii se atrofiaza si se micsoreaza.

| JackR a răspuns:

Nu s-a largit ghipsul, s-a subtiat membrul fracturat. A disparut edemul post-fractura si, din cauza inactivitatii, a scazut si tonusul muscular al respectivului membru.

| Cosmin_Marius_1995 a răspuns:

NU este bine deloc eu mai bine iti zic sa te duci la spital.