| anonim_4396 a întrebat:

E putin jenanta intrebarea asta, dar poate ma ajuta cineva pe aici, mersi.
Am avut un scaun cu sange, mdaaa.
Mi s-a mai intamplat, dar nu asa ca acum.
Sunt un pic speriat? Ce as putea face? De la ce e?
Dau fundita. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Din cauza unui virus am avut eu scaune repetate cu sange.
Am ajuns la spital la boli infectioase unde am petrecut o saptamana "de vis" tratat cu ceva medicamente, apa, si orez (simplu fara ulei si fara zahar) o minunatie laughing)

Mergi la control daca se repeta.

Apropo, vezi daca e scaunul de sange sau... ai hemoroizi. Astia mai pot provoca sangerariwinking

| anonim_4396 explică (pentru sorinake):

Multumescus, am mai avut probleme...dar mi-a trecut.
Acum a fost cam rau. ahhh...
Aveai si alte simptome?

| sorinake a răspuns (pentru anonim_4396):

Diaree si firisoare de sange in mod repetat.
Am incercat cu smecta si altele dar nu imi trecea.

| anonim_4396 explică (pentru sorinake):

Eu sunt si racit, si am luat cam multe pastileeee.....hmm...:3
4 de gat, si 2 de febra...hmm.

Mersi oricum. happy

| Caro34 a răspuns:

Poti fi mai multe cauze insa 3 sunt mai des întâlnite: hemoroizi, hemoragie interna, dizenterie. Daca imi dai mai multe detalii te ajut sa le descoperi si tratamentul lor. Imi poti scrie pe privat! Multă sănătate!

| anonim_4396 explică (pentru Caro34):

Multumesc.

| Perversul69 a răspuns:

Iti recomand sa te adresezi urgent la medic. Tatal meu are uneori asa ceva. E posibil sa fie o hemoragie interna la stomac. Nu e de gluma.

| anonim_4396 explică (pentru Perversul69):

Inteleg, eu si cu doctor...oh doamne.

| Tukann a răspuns:

Ce pot sa spun e ca provine din dereglarea sistemului gastrointestinal.Acesta incepe de la cavitatea bucala si pana la anus.Trebuie sa consulți un medic rapid deoarece sangerarea poate proveni de la anus...colon stomac

| anonim_4396 explică (pentru Tukann):

O sa mor de rusine...:/

| Tukann a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca are de ce sa iti fie rusine.e o problemă medicala. Medici sunt familiarizați cu asa ceva