| Idkedhensu a întrebat:

Este adevarat ca cu cat o persoana se inalta cu atat se ingrasa mai greu? Adica daca o persoana se inalta trebuie sa manance mai mult ca sa se ingrase cum se ingrasa? Sper ca ati inteles la ce m-am referitlaughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!

| sammie a răspuns:

Ce prostie.

| SingleForOne a răspuns:

Cam dificil de înțeles întrebările, nu cred că are sens după cum e scrisă. Totuși, grăsimea nu depinde de înălțime, în mare parte, ci de masa musculară. Masa musculară trebuie pusă în mișcare, exersată mereu prin mișcări de forță și de cardio. Când masa musculară este tonifiată, abia atunci vor fi șanse mai mici pentru a se depune grăsimi.

| sweetys a răspuns:

Ideea e ca nu tine de inaltime, dar se vad diferit 90 de kg pe o persoana miniona (1.60) si altfel se vad pe o persoana de 1.90.
De ingrasat te ingrasi la fel indiferent de inaltime, la fel functioneaza organismul, la fel si cu slabitul,

| Florian80 a răspuns:

Nu e adevarat! Doar un mit! Si cand esti inalt te ingrasi la fel de repede. Legile fizice f tioneaza la toti la fel! Atata ca fiind inalt nu se observa atat de bine ingrasarea dar in rest...nicio diferenta!

| Ararat a răspuns:

Ingrasarea functioneaza la fel, dar se vede diferit. Daca ai 190, s-ar putea sa nu observe nici naiba ca ai luat 10 kg, dar pe o persoana scunda sunt vizibile si 5 kg.