| Violente a întrebat:

Este adevarat ca ganglionii inghinali sunt mai mari decat cei de la gat? Si limita normala a lor este de 1, 5 cm? Eu la palpare imi simt foarte bine ganglionii inghinali.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Minaaa a răspuns:

Ganglionii patologici au dimensiunea peste 1 cm, au consistenta variabila. Consistenta poate fi: moale, fluctuenta, dura - lemnoasa.

| Violente explică (pentru Minaaa):

Da, cei din zona gatului sunt considerati anormali daca au peste 1 cm, si cei inghinali daca au peste 1, 5

| Minaaa a răspuns (pentru Violente):

Binee... Cum spui tu. big grin Oricum, nu eu am pus intrebarea.

| Violente explică (pentru Minaaa):

Daa, mersi pentru răspuns.
Am aflat între timp laughing