| idknuvreauueuu a întrebat:

Este adevarat ca sucul din grapefruit nu este sanatos pentru ficat? t

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sophie_Domnisoara_1994 a răspuns:

Nu e adevarat. Din contra sucul de grapefruit e foarte bun pentru ficat, stomac si intestine.Hraneste aceste organe si ajuta la combaterea infectiilor si a bolilor specifice.Este indicat in boli de ficat, raceala, gripa, afectiuni digestive, diabet, ateroscleroza, boli de inima. Este foarte bun in combaterea colesterolului din organism insa este contraindicat sa-l consumi cu unele medicamente cum ar fi medicamentele pentru tensiune, colesterol sau cancer deoarece acest fruct impiedica descompunerea lor in organism fapt care duce la depunerea lor in ficat. Deci doar in cazul in care iei medicamentele acestea sucul de grapefruit nu este sanatos pentru fiicat. In rest acesta are o multime de beneficii.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Sucul este bun daca il faci tu, si nu cumparat, grefele sunt bune si nu dauneaza cu nimic
http://www.romanialibera.ro/......ui--165200
O seara buna:)

| idknuvreauueuu explică:

Multumesc si tie caramela!