| Andra_8213 a întrebat:

Este adevarat daca stau la calculator in timp ce am temeratura corpului 38 cu 2 poate sa-mi creasca? Apropo il am pe mine laptopu, stau in pat si el e pe burta=|. A si mama zice ca ma pune imediat pana maine pe picioare ce sa fac trebuie sa stau in continuare toata saptamana cum o facut toti care au patit asa chiar daca ma trateaza? Mie mai mult imi este frica sa nu mi se inrautateasca. Scuze daca sunt greseli dar am scris din graba. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca stai in pat, nu e nici o problema, insa daca te ridici, s-ar putea sa fie. Nu pozitia laptopului conteaza, ci a ta, ca sa te faci binehappy.

| danutza_2917 a răspuns:

Nu e sanatos sa tii laptopul pe tine, emite radiatii si s-ar putea sa iti provoace probleme de sanatate, foloseste-l doar la birou. Sanatate.

| kareina a răspuns:

Cam greu se intelege ceea ce vrei sa afli, dar nu este normal sa tii laptopul pe burta, pune.l pe ceva pentru ca ar putea sa.ti creeze neplaceri la sanatate.Bafta!

| LemonCandy a răspuns:

Pai ascult`o pe mama ta. Si eu am avut exact 38 cu 2 si cand stateam pe laptop ma durea capul ff rau. Lasa`l naibi laptop pana te faci bine oh go on [Eo nu prea am rezistat laughing fara laptop]
Sa te faci bine`! love struck

| monikaaaaaaaaa a răspuns:

thinking

Asa stau si eu cu el pe burtalaughing
dar sincer si eu am observat ca ma incalzesc.

normal degeaja si el caldura.
Cateodaa frigee!:-s