| cagulatu a întrebat:

Este adevarata chestia cu laptele? Curata plamanii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| aditilica a răspuns:

rolling on the floor bea lapte pana te caci pe tine si o sa iti curete stomacullaughing

| Mişu_7703 a răspuns:

Hmm.nu prea vad cum intra laptele in plamani, but what do i know?

| mdany a răspuns:

Nu.Laptele este un surplus de calciu pentru oase.In nici un caz nu curata plamanii.Sa zic asa numai daca fumezi poti lua ce vrei sa te cureti la plamani ca nicotina o data intrata in corp nu mai iese asa usor.Deci beti lapte sa cresteti si sa aveti calciu in oase :d
O zi buna.

| haiZI a răspuns:

Laptele e sanatos cu siguranata sa consumi dar pentru sanatatea plamanilor ar trebui sa iei un tratament medicamentos care nu curata, caci nu poti repara ce este deja deteriorat dar ajuta.