| Geanynna a întrebat:

Este bine sa bei ceai verde daca ai 15 ani? Am citit pe internet ca are efect laxativ si as vrea sa stiu cat sa beau si cand.Nu as vrea sa fiu nevoita sa merg la baie des(mai ales ca sunt la scoala de la 8 la 15)... vreau sa incep sa beau pentru a slabi.Voi ati slabit cu ajutorul aestui ceai?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca are efect laxativ eu zic sa il bei numai cand ai probleme.Constipatie.Altfel ai sa te duci de doua ori mai des la baie.

| mona a răspuns:

Nu slabesti doar cu ceai, trebuie sa faci miscare si sa mananci satatos, poti sa-l bei dimineata ca nu-i chiar asa laxativ si daca chiar se intampla fugi la baie dar nu te astepta la miracole pentru ca nu se prea vad rezultatele[eu in 6 luni de zile cat am baut ceai verde nu am slabit nimic dar nici nu m-am ingrasat]

| tudorviorel a răspuns:

Parerea mea ca la virsta de 15 ani nu tebuie sa tii cura de slabire.esti inca in crestere. consulta un medic internist poate ai un dezachilibru.ori cauta site-uri cu medicina si adreseazaaceasta intrebare unor medici

| Crlslnutza a răspuns:

Buna,

Te-as sfatui sa il bei inainte de orele 17 pentru ca s-ar putea sa ai probleme cu somnul daca il bei foarte tarziu

| ninette27 a răspuns:

Nu e bine pentru ca eu am incercat la 10 ani si toata noaptea m-a durut foarte tare burta si am simtitca vreau sa vomit. Asa ca nu te risca caci nu e placut. Tatal meu bea de vreo 8 ani, dar nu are efect(la el), dar nu e sigur la toata lumea. Dar e bine sa bei de la 18 ani sau peste 18 ani.