| ony_3293 a întrebat:

Este bine sau rau daca ai
o multime de alunite mici si maricele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| YukiChan a răspuns:

Pai nu este rau doar ca trebuie sa ai mare grija atunci cand iesi la soare puternic sa te dai cu crema mai ales vara. Si cel mai important: sa nu te scarpini si sa nu le bazai pentru ca se pot rupe si pot cauza cancer de piele. In rest nu e nimic rauwinking chiar pot da un plus de frumusetewinkingwinking

6 răspunsuri:
| Răspuns_9097 a răspuns:

Nu este deloc rău. Mie mi se par chiar foarte drăguţe; d

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să nu le agresezi și să fii atentă să dai cu cremă cu factorul cel mai mare de protecție când te expui la băi de soare.
Orice modificare pe care o constați la ele, să te prezinți de îndată la medicul de familie și apoi la un dermatolog pentru investigații și tratament.
În rest să te bucuri de viață!
Pa, pa.

| teo6dia4c99 a răspuns:

Nu cred ca are ceva, dar daca imi permiti sa-ti dau o sugestie asceasta ar fi : Sa nu stai perea mult la soare.

| Bubutita a răspuns:

Este cam rau daca ai alunite...Nu te poti expune la soare decat cu solutiesad.Ai grija daca mergi la mare.sa nu uiti sa te dai cu o protectie recomandata de cineva care stie. sper ca te-am ajutat.:p

| Mih4IxD a răspuns:

Eu am foarte multe alunite. Odata o fata mi-a numarat din ele si a strans vreo 170 dar mai aveam.Pot cauza cancer de piele daca se rup si sa nu stai prea mult la soare, in rest nu este nici o problema.

| Ăi_7032 a răspuns:

Ai grija sa nu le rupi...eu am rupt una din greseala si mi-a fost rausad