| chiftelutacrocanta a întrebat:

Este cineva care are astm? Cum e cu boala asta? Fratele meu are astm,si mai stiu un prieten care are, voi stiti pe cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, verișoara mea...
Era foarte sensibilă când era mai mică, acum la aprox 17 ani este oke.
Țin minte că dormea pe mai multe perne pentru că dacă nu, nu mai putea respira. Idkw...

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nepotelul meu face niste crize de astm. Nu e instalata boala in adevaratul sens al cuvantului, sunt inca sanse sa scape de treaba asta. Dar are crize si merge destul de des la medic. Face aerosoli. A fost si la salina. Mai ia si alte medicamente dar nu stiu exact ce pentru treaba asta, are si imunitatea cam slabita in general.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunica mea are astm. Face injectie o data pe luna, ia medicamente si nu mai stiu.big grin. Daca nu uita sa isi ia medicamentele si are grija de ea se simte bine.