| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca dupa 3 zile de la extractia dentara sa fie umflat, sa doara si sa se invineteasca gingia deasupra locului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Da,dureaza ceva pana se vindeca!

| Freya1 a răspuns:

Eu am pus intrebarea daca vrei sa imi raspunzi mie se scrie mai in sus intr-un chenar cu "da e normal" sau "nu nu este" etc iar daca nu stim sau nu avem de spus nimic ocolim intrebarea mergem mai departe ca mai sunt multe cred ca asa functioneaza situl

| alina2k18 a răspuns:

Da, dureaza ceva pana se cicatrizeaza complet si cam doare- la unii mai usor, la altii ca naiba.
Oricum ia si un antiinflamator sa te mai lase pe langa antibioticele de le iei ca banuiesc ca ti-a recomandat medicul.

| Freya1 a răspuns (pentru alina2k18):

De asta spuneam ca nu stiu daca este normal ca mi s-a invinetit gingia deasupra iar de umflat s-a umflat dar mult mai sus pe obraz (cred ca pe unde ii venea radacina) si doare daca ma apas.

| alina2k18 a răspuns (pentru Freya1):

Si pe mine m-a durut asa in sus pe obraz gen si cand ma spalam pe fata laughing desi nu umblase tocmai acolo.
Dentistul lucreaza f adanc laughing ne aia simtim asa si unde nu trebuie laughing
Trece, pe luni o sa fi ok.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ti-ai scos si dintele ai rămas si cu durere, seamana cu o vorba romaneasca laughing.

| Freya1 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Pai trebuie sa imi fac o lucrare acolo la maseaua respectiva...stiam ca doare dar nu stiam cat si daca e normal imflamatia si etc oricum o sa mai doara pana e gata

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu degeaba "esti de la Bucale" happy

| Freya1 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Pe bune facem misto si pe un subiect de genul?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Freya1):

Nu, e doar o întâmplare pur românească. Nu te simti ofensata, nu te-am jignit happy.

| venividivici2017 a răspuns:

Da,este normal.

| DonGiani a răspuns:

Vrei sa fi iubita mea?