| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca in a 5a zi de la inceperea menstruatiei (sangerarea s-a oprit deja dupa 3 zile) sa am dureri in zona lombara, sa fiu umflata in burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal, dar se poate sa nici nu aiba legatura cu menstra. Poti avea, de exemplu, o infectie urinara. Mergi neaparat la medicul de familie pentru consultatie.

| yadora a răspuns:

Da daca nu s-a facut evacuarea completa a menstrei exista posibilitatea umflarii in burta si a disconfortului...; de aceea te sfatuiesc sa consulti un medic fiindca nu e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista o infectie.