| denisu2000 a întrebat:

Este normal ca la 12 ani sa am pulpita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dark13 a răspuns:

Da e normal

2 răspunsuri:
| Felix65 a răspuns:

Da,e normal, daca nu ti-ai reparat caria! Pe viitor fa la 6 luni cate un control preventiv si repara imediat, daca ceva nu este in regula

| 23partyboy a răspuns:

Oo doamne,pulpita e imflamarea camerei pulpare datorita distrugerii dintelui si patrunderii in el a bacteriilor,deci nu e normal sa ai vreo infectie indiferent de ce varsta, pulpitele sunt rezultate in primul rand a carierii dintilor, care la randul lor sunt principalul rezultat a igienii orale deficitare...asa ca ti se pare norma?