| sparkle01 a întrebat:

Este normal ca o fata de 10 ani sa aiba 1, 49 inaltime si 39 kg? Majoritatea copiilor sunt mai mici de statura decat mine(vorbesc de clasa mea)iar eu sunt mezina clasei. Vreau un raspuns dupa parerea voastra, nu dupa ce scrie pe diferite site-uri.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Este normal la varsta ta sa fii asa.
Eu eram mai mare la varsta ta si cantaream mai mult, dar si cum esti tu e okay.
Corpul tau se dezvolta.Doar la 18-20 ani o sa opreasca din crestere.

| Cleona a răspuns:

Este absolut normal! la varsta de 10 ani este normala greutatea de 39 kg, iar inaltimea nu e nici prea mare, nici prea mica.

| VladimirPutin a răspuns:

Este in regula
ți-e frică că o să cresti prea mare?

| HarryPotterStupefy a răspuns:

Mie mi se pare ca esti normala. depinde de evolutia corpului fiecaruia. uite, de exemplu o prietena de-a mea are 13 ani si 1, 52m si 36 de kg
si nu isi prea face grijilaughing