| NeacsuIon94 a întrebat:

Este normal sa am usoare dureri ale ochilor si a capului in primele dati cand port ochelari de protectie pentru calculator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună,
În mod normal, nu!
Ochelarii de unde îi ai? Sunt verificați dacă au sau nu dioptri?
Pa, pa.

| introduaicinumele a răspuns:

Am dat acu' pe Google si mi-a venit sa rad cand am auzit de acest tip de ochelari laughing

Eu n-as purta asa ceva, daca nu vrei sa-ti strici ochii, tine aprinsa o lumina in timp ce esti la PC (sa nu fie foarte intuneric, pentru ca apoi te vor durea ochii), si nu sta foarte aproape de monitor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este normal, nici macar pentru caomodare. Poate ochii le resimt ca dioptrii si abia asa iti strici ochii. Eu nu pot purta ochelari de soare colorati, nimic in afara de fumuriu, pentru ca imi modofica dioptriile. Iar un cunoscut, suporta numai galbenul (care nu-i place).

| DjCristian a răspuns:

De obicei te mai doare capu pentru ca esti concentrat prea mult!