| AnaGabitza95 a întrebat:

Este normal sa vezi in ceata cu ochiul stang? sau este o problema... cine cunoaste, as vrea sa ma ajute...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| SyncMasterSA300 a răspuns:

Nu este de loc normal, du-te la oftalmolog la o inspectatie, sigur iti v-a da ceva tratamente.

| Azµre a răspuns:

Da și nu, poate fi vorba de dioptrii diferite la ochi, trebuie un consult de specialitate nu e normal să vezi în ceață!

| Andeuta a răspuns:

Da e normal in cazul in care esti obosit se mai intampla, dar daca acest lucru se intampla des du-te la un oftalmolog s-ar putea sa nu fie de la oboseala

| AnaGabitza95 explică (pentru Andeuta):

Dintotdeauna am vazut in ceata cu ochiul stang, dar am crezut ca asa trebuie....nu am dat niciodata importanta pana astazi cand m-am contrazis cu niste colegi care imi spuneau ca ei vad bine, chiar puteau si sa citeasca...

| Andeuta a răspuns (pentru AnaGabitza95):

Atunci consulta imediat un medic oftalmolog

| CaptainPanda a răspuns:

Nu este normal.eu sugerez sa te duci la oftalmolog

| elik a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema dupa ce mi-au intrat niste microbi, am fost la medic dar el a zis ca o sa-mi treaca, peste vreo 3 zile chiar mi-a trecut, daca tine mai mult e posibil sa fie o problema mai serioasa!

| AnaGabitza95 explică (pentru elik):

Dar la mine nu au intrat microbi... ci dintotdeauna am vazut in ceata cu ochiul stang...

| xxxCARBONxxx a răspuns (pentru AnaGabitza95):

Cred ca ai o problema, eu niciodata nu am vazut cu ochiul sting in ceata. Ochii trebuie sa fie ambii la fel.Ar fi bine asa mergi la medic.

| coco747up a răspuns:

Sincer asa patesc si eu...cu ochiul stang.Si prietena mea vede in ceata cu ochiul drepthappy...Iti recomand sa iti faci un control de rutina la un oftalmolog, ceea ce o sa fac si eu cat de curandwinking

| Ocsike_Stian_1995 a răspuns:

Nu te speria si eu am avut asa ceva si este normal.

| Deyutzumikmikusor a răspuns:

Da, este normal! Si eu patesc la felbatting eyelashes. Nu ai de ce sa te sperii. :*

| AnaGabitza95 explică (pentru Deyutzumikmikusor):

Mereu ai vazut in ceata ...sau doar in unele momente?