| epikkguyyy a întrebat:

Este ok ca la 12 ani sa am 43 de kg avand in vedere ca am 1, 52 m?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai greutatea ideala pentru inaltimea si varsta ta!

Fetitele trebuie sa aiba 10kg mai putin decat inaltimea lor.
In cazul tau: 1.52m cu greutatea ideala 42Kg.

6 răspunsuri:
| NurseNico a răspuns:

La 12 ani nu ar trebui nici macar sa iti pui asemenea probleme, dar da, e normal.

| Andreeaionla57 a răspuns:

Bună! Da este o greutate potrivita pentru vârsta si înaltimea ta, nu ai de ce să ți faci griji..corpul tau este în dezvoltare.

| Madaxo97 a răspuns:

Da, este o greutate ok, ai grijă pe viitor totuși, în caz de nu mai crești în înălțime, dacă ramai sub 1.60 m să te menții undeva la maxim 60 kg.

| LisaJulie a răspuns:

Este o greutate numai buna pentru varsta ta

| Cipi1212 a răspuns:

Nu prea. La 1, 52 ar fi trebuit să ai 45 kg.