| Florin_3378 a întrebat:

Este posibil ca o femeie insarcinata cu gemeni sa piarda un fat iar celalalt sa se dezvolte normal, cu sau fara interventia medicului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil. SE intampla adesea ca o femeie sa aiba doi saci embrionari, si unul sa se opreasca in evolutie si sa se resoarba prin saptamanile 3-4 de sarcina. Se intampla spontan si absolut silentios.