| Quiperk a întrebat:

Este vreun cadru medical pe aici? Indiferent de nivel. Doar sa poata sa ma ajute.
Am facut recent prima si cea mai dura criza de fiere. M-a vazut un internist dar pana fac analizele nu imi da nici un tratament.
Problema este ca nu pot manca nimic. Orice incerc sa mananc imi face rau, greata.
Medicul de familie mi-a spus: nu aia, nu aia, nici macar un cartof fiert. Ca e interzis. Evident, nu fructe, nu legume. Doar paine prajita. Si banane, dar pe care nu le pot inghiti.
Totusi, ce as putea manca cat de putin fara sa-mi faca mai rau? Deja lesin de foame.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Valentinaldoilea a răspuns:

Un ou fiert, putina carne slaba doar fiarta, supe fara smantana. Nu prea aia ce face pana te vindeci.

4 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Bila se elimină din fiere (organul) în duoden (prima parte din intestinul subțire) când mănânci grăsimi. Dacă mănânci fără grăsimi e bine.

Pot să văd analizele pe care le-ai făcut?

| Quiperk explică (pentru StudentLaMedicina):

Pe viitor fara grasimi. Dar acum nu pot manca nimic. Iar ce cred eu ca as putea, imi sunt interzise: legume si fructe.
Da, vei vedea analizele cand vor fi gata.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru Quiperk):

Acesta este un mit, poți mânca fructe şi legume proaspete. Nu mânca prăjeli (cartofi prăjiți). Dar proaspete da.

| Quiperk explică (pentru StudentLaMedicina):

Fructele proaspete ma baloneaza.
Au sosit rezultatele la analize. Toate bune ca la un nou nascut.
Presupun ca vrei sa inveti din ele. Daca mai vrei in conditiile astea, spune-mi ce parte te intereseaza. Ca am 4 pagini si e mult sa transcriu.