| alex544 a întrebat:

Este vreun fel de hepatita care se poate lua daca am baut o gura de cafea si am mai pus gura pe tigari dupa cineva care are hepatita (dar nu stiu daca e a,b,c, d, e...)? Acum 6 luni am baut dupa el si acum cateva zile am aflat ca are, daca as fi luat...in 6 luni imi dadeam seama ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde de ce tip de hepatita.
Sunt uniii virusi de hepatite care stsu in corp ani de zile fara sa se manifeste..Sintomele hepatitei difera. Oboseala permamenta, intepaturi ale ficatului, greata sau chiar varsaturi.
Cel mai bine este s soliciti medicului tau de un set de analize in acest sens.(virusii)

| BubbleWhitee a răspuns:

Hepatita B poți s-o iei așa, dar sunt șanse minime să fi luat prin asta.Se ia oricum greu.happy

| giucu a răspuns:

Buna, da in 6 luni trebuia sa iti dai seama daca ai hepatita daca de durea in partea dreapta daca aveai urina foarte inchisa la culoare dar daca nu nu te speria