| alex544 a întrebat:

Este vreun tip de hepatita care se poate lua daca bei dupa cineva infectat? Daca da, care hepatita? ZICETI DOAR DACA STITI EXACT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. In principiu, poti lua hepatita A sau E daca pui gura intr-un loc unde o persoana infectata a pus mana murdara de materii fecale. Hepatitele B, C si D nu se iau pe cale digestiva.

| BubbleWhitee a răspuns:

Hepatita B.Dar sunt 15 % șanse să te contaminezi dacă ai băut după o persoană infectată.Nu te ambala foarte tare! Nu este prea posibil lucrul ăsta! Fundiță?puppy dog eyes

| Mark423 a răspuns:

Hepatita C!