| AvalohAlyn a întrebat:

Esti pesimist sau optimist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JoJo a răspuns:

Pesimista mai mult... dar oricine are si putin optimism in el la nevoietongue
"Un optimist vede deja cicatricea de deasupra ranii.Pesimistul inca vede rana sub cicatrice." [Ernst Schroder]

"Ce este un pesimist? Un optimist bine informat" [Grigore Moisil]happy

22 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sunt un om foarte optimist altfel nu ajungeam sa realizez atatea lucruri in viata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu am fost niciodata pesimista, pot spune ca sunt o optimista incurabila.

| Flav a răspuns:

Sunt realist. Mama ei de pesimitate. Murphy! De ce te-ai nascut!?

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Optimista

| LuS[z] a răspuns:

Depinde de situatie

| Gregory a răspuns:

Salut! De cele mai multe ori sunt optimist si imi doresc sa fiu cat mai mult asa pentru ca este o stare minunata care duce la multe lucruri frumoase, dar cateodata am si momente de pesimism, insa incerc sa scap de ele cat pot de repede.

| sy46 a răspuns:

Realista. poate chiar prealaughing

| ViVi a răspuns:

Pesimista happy laughing nu stiu de ce tongue

| Bishop a răspuns:

Optimist devil

Răspuns utilizator avertizat
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Sunt atata de optimista incat desi maine am lucrare la info si nu stiu nimic totusi am impresia ca o sa iau macar 8-9 laughing

| Pho3nix a răspuns:

Optimist.
Dar mai am unele momente cand sunt si pesimist.

| daniDeeDee a răspuns:

Optimist... sa zicem happy

| antonius74 a răspuns:

Sunt atat de optimist incat am fost acuzat ca sufar de boala omului care se crede sanatos laughing

| thehope a răspuns:

Din nefericire sunt atat de pesimista....si tot pesimismul asta stiu ca provine de la lipsa de incredere in mine... sad

| YepIsSuspended a răspuns:

Optimista...tongue

| Shhht ! - ( Nony ) a răspuns:

Sunt ortodoxlaughing...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca mai bine pesimist si sa ai drepate, decat optimist si sa te inseli. In orice caz, prefer sa fiu optimista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa cred ca sunt realista, insa uneori, dau intr-un optimism incredibil si inexplicabil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Optimista big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Optimist

| smy a răspuns:

Sincer sa fiu ma consider optimist desi cateodata parca's ceva mai mult decat emo(total pesimist) depinde de ziua avuta anterior mi s-a spus ca ma gandesc la ce e mai rau intr-o situatie si k ar trebui sa vad jumatatea plina a paharului dar asta's eu si multi au incercat sa ma schimbe niciunul nu a reusit!