| Daianadaiana45666 a întrebat:

Eu alaptez şi am nevoie de calciu nu prea am şi am 2 gemeni au 4 luni vreau să îi alaptez în continuare dar nu cred ca pot din cauza scaderi de calciu nu prea am lapte ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar hraneste-te cu mancare sanatoasa si bea 2 l de apa pe zi, si laptele se produce singur.

| Madaxo97 a răspuns:

Suplimente cu claciu de la farmacie. Sau mănâncă foarte multe alimente lactate, brânzeturi, lapte, iaurt etc

| LucianCracea a răspuns:

Poți să le dai formula! Dacă nu produci destul lapte matern, nu poți să-i ți flămânzi. Le dai piept cat ai și restul formulă să se sature pruncii.

| ioana748 a răspuns:

Biberon