| Anastasia_2151 a întrebat:

Eu am 13 ani şi nu am sîni prea mari in comparaţie cu sînii prietenelor mele. Şi deci aş vrea sa aflu cum sa mi se mărească in scurt timp. Daţi-mi răspuns, vă rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

De ce te iei dupa alte persoane? Fiecare om este unicat, bucura-te sa fii sanatoasa si multumeste-te cu ce ai, altfel vei fi toata viata nefericita. Sanii nu cresc la comanda, sunt niste mecanisme genetice si hormonale care le influenteaza cresterea.

| mileyworld a răspuns:

Pai nu stiu adica se spune ca ei cresc cand esti Matura!happySe pare ca nu esti destul de matura...

| oanecorleone a răspuns:

Apucate de sex

| Zâmbărici a răspuns:

Auzi mai au timp sa iti creasca, ce vrei sa le faci?/?laughing
Rabdare rabdare.laughinglaughingaltceva fa-le si tu un masaj cevahappy

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Chiar este ceva asa de urgent? urgent, urgent? Deci arde daca mai astepti 2-3 anisori pana te dezvolti normal, nu? Singura solutie, bisturiul.big grin

| queeny a răspuns:

La 13 ani iti trebuie sani?
Ia o carte in mana, gandeste-te la viata/scoala/whatever... DA-I DRACU DE SANI.

Trebuie sa ai rabdare copilule happy

| gloria a răspuns:

Sa astepti ca doar nu vrei silicoane de pe acumlaughinglas-o pe mama natura sa isi faca treababig grin ca ai timp sa te ''bucuri'' de sanii tai mai tarziuwinking

soothe
| soothe a răspuns:

Vezi de treaba; au sa ti se mareasca de n-ai sa fii bucuroasa; se face concurs undeva?

| Bacemi a răspuns:

Sa stii ca multi baieti prefera sani mici dar frumosi decat mari si lasati. Fii sigura ca un baiat care te va place nu va tine cont doar de sani. Nu iti mai face probleme. Sunt fete care au avut problema asta pana la 17, 18 ani si apoi se mandreau cu sanii lor.

| alexutzu00791 a răspuns:

Si mie a inceput sa nu mi mai creasca organusad

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Stai linistita.pana la 18 ani au timp sa tot creasca oh go on

| lays a răspuns:

Pai ai 13 ani.ai tot timpul din lume sa-ti creasca.thinking

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Mulţi bărbaţi preferă sânii mici şi fermi, în locul celor mari şi ''fleşcăiţi''. Aşa că nu ar trebui să ai motiv de îngrijorare şi apoi până la maturitate mai ai destul timp.

| deyna23 a răspuns:

Asteapta sa mai cresti

| camelia_1397 a răspuns:

Nu ai ce face cand te maturizezi atunci iti vor creste ei nu ai ce face asteapta si nu te mai lua dupa prietenele taletongue