| xXAnnoyingOrangeXx a întrebat:

Eu am asm bronsic alergic,pana acum cateva luni imi faceam analizele la un doctor di Timisoara foarte apreciat,analizele imi ieeau ca sunt alergic la: albus de ou,peste,orez,praf,polen,etc.(am mai fost alergic la mai multe chesti dar nu am acum lista in fata ochilor sa va pot enumera totul). Acum cateva luni mi-am facut analizele la alt doctor de care eu sincer nu am mai auzit,cica mai era si psiholog in afara de alergolog,si mi-a spus ca nu mai am alergi decat numai la albusul de ou si cand m-a trimis sa imi fac analizele si la plamani la un doctor pe care cica il cunostea a spus ca nu mai am probleme nici la plamani desi imi erau foarte afectati in analizele anterioare,si de cand mi-a retras medicamente ce mi-a scris celalalt doctor, doar cateva pastile mi-a mai spus sa iau, parca nu ma simt chiar asa bine cum ma simteam cu tratamentul celalat. Iar daca nu mai sunt alergic la polen dc tot cand este sezonul lor ma mananca groaznic nasul. Si recent am inceput iar sa tusesc ca inainte de primul tratament. Ce sa fac? Si chiar este posibil sa dispara ca din senin alergiile cum mi-a spus doctorul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

"... nu mai am alergi"? Ma ucide gramatica lb. romane! Alergia nu trece asa usor, deci ar trebui sa mai consulti si alti medici. Apoi daca nu te simti bine, ceva nu este OK cu acel tratament! Ar trebui sa mai incerci pe langa un medic alergolog si un medic homeopat; nu strica inca o parere, apoi de plante nu a murit nimeni! Ai grija ca in mediul in care stai sa nu fie factori favorizatori de alergie fiindca acestia intretin mai departe problema si nu te poti vindeca. Consulta lista aceea amanuntit si verifica ceea ce ai prin casa si camera ta! Numai bine!