| Patricia6667 a întrebat:

Eu am avut un avort acum cu un an în urma de atunci nu am mai ramas însărcinată acum regret acel avort si îmi doresc un bebe dar nu mai pot ramane însărcinată.E posibil sa fie de la avort? Ce pot face în situatia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil.
Mai incearca!

| StudentLaMedicina a răspuns:

Nu poate fi de la avort. Trebuie să cumperi teste de ovulație şi să îți faci unul în fiecare zi. În felul ăsta poți să realizezi când e cel mai bine să ai contact sexual.

Dacă metoda asta nu funcționează timp de 6 luni trebuie să mergi la doctor să îți facă ecografie.

Dacă ai schimbat partenerul de anul trecut, trebuie el controlat primul.

Dacă vreodată ai avut infecție cu clamidia, trebuie să fie asta cauza.