| lazio9 a întrebat:

Eu am tot timpul limba incarcata cu o substanta alba-galbuie iar daca o curat cu lingurita de lemn sau de plastic sau cu periuta de dinti incep sa am mancarimi si o senzatia de arsura pe piele si nu inteleg De ce? peste tot la Tv pe internet lumea doctorii spun ca e sanatos sa-ti cureti limba de acele depuneri pentru a o lasa roz si curata... dar eu am parte de mancarime si senzatie de usoara arusura pe piele INSTANTANEU...De ce? care ar fi legatura? poate ma poti ajuta cu vreo idee ceva.Multumesc anticipat kiss ciao

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

S-ar putea sa ai o infectie cu Candida. Ar trebui sa te vada un ORL-ist.

| gHelena a răspuns:

Hey. In mod normal, atunci cand te speli pe dinti, iti cureti si limba si obrajii. In ceea ce te priveste, ai aceste dureri si mancarimi deoarece acea substanta este de fapt o ciuperca si poti scapa de ea doar urmand un tratament prescris de medic. Asadar, cu cat mergi mai repede la medic, cu atat o sa te vindeci mai usor. De asemenea, incearca sa nu te saruti cu prietenul tau, deoarece poate fi un microb transmisibil. Ai grija de tine.

| deny a răspuns:

Pai asa se intampala dar nu patesti nimic ai doar o senzatie ca e un organ mai sensibil