| Valentina7777777 a întrebat:

Eu când eram mica am avut anemie mama statea cu. mine tot prin spitale acum am 17 ani şi cred ca am si acum pentru ca nu am pofta de mancare,ma simt slabita, am ameţeli.Cum pot afla daca am şi acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Faci niște analize medicale.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Analize prescrie de un medic.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Toată hematologia, vit. b12, vit. d, TSH, ALT, AST, amilaza, calciul seric, creatinina, albumina, natriu, potasiu şi eGFR trebuie în principiu să faci.