| Foarfeca a întrebat:

Eu cand ma trezesc am ochii umflati, nu stiu de ce, dar pe parcursul zilei (cam dupa vreo 2-3 ore dupa ce ma trezesc) ei revin la normal.
Tatal meu spune din aceasta cauza ca sunt racita (acum vreo 2 luni am avut conjuntcivita).
Care este problema? De ce ma trezesc cu ochii umflati.
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Florinaaaaaaaa a răspuns:

Pai depinde...noua la scoala ne-a spus ca daca avem ochii umflati,nu mai avem pofta de manacre asa de tare,nu putem dormi bine noaptea,ne este greata,suntem palizi etc. avem limbrici[niste viermisori care traiesc in intestinul subtire al omului,de culoare alb-galbuie care se formeaza din mai multe cauze(igiena publica. exemplu : te joci cu un animal si nu te speli pe maini,inainte de a manca, cand iesim de la toaleta, fructele si legumele nespalata sau de la dulciuri)]pentru asta ar trebui sa consulti doctorul de familie pentru ati da niste vitamine! happy Pa-pa!

| zuzy14 a răspuns:

S-ar putea sa ai infectie urinara ca si eu tot asa am patit si m-am dus de mi-am facut analizele si mi-a zis ca am infectie urinara