| jon22 a întrebat:

Eu de mai mult timp am o bobita sub brat nu e alunita e prinsa pur si simplu ca un punct de grasime acum prin acea biluta au crescut cateva fire de par si sta sa cada o fi ceva nasol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Aliutza a răspuns:

"Bobita", asa cum ii spui tu, se poate opera, insa procedura implica riscuri mari. De asemenea, daca te ranesti in locul respectiv, intentionat sau din greseala, e periculos, poti face chiar si cancer de piele, asa ca nu o rupe. Sfatul meu este sa mergi la un dermatolog. El iti va spune ce se poate face.

| Bursache a răspuns:

Se numeste ''veruca'' sau ''papiloame virale'' si mi-au fost cauterizate cu anestezie locala, de catre medic specialist dermato-venerologie. Prosopul cu care te stergi ''jos'' nu il folosi sa te stergi si pe restul corpului, deci ai nevoie de 2 prosoape.

| Radu_5166 a răspuns:

Nu o sa cada! am si eu una la fel!big grinpe umar! dar acea bobita o sa creasca!big grin[sa nu o rupi]happy!

| jon22 explică:

Si daca parul ala face infectie sau ceva de genu pot sa folosesc niste musetel?

| TheCreionel a răspuns:

Buna! Si mama are acea "aluntita" un fel de; Pai te duci la spital s-o arda. nu se intampla nimic. iti da o injectie o arde si gata! si eu am avut ceva la deget ca si un neg si ma deranja cand sciam la scoala_; m-am dus s-o arda si n-o mai am!

| TheCreionel a răspuns:

Buna! Te duci la spital si o arde. si eu am avut ceva la deget ca si un neg dar m-am dus sa-l arda si nu il mai am!

| marylena_9926 a răspuns:

Asa s-a intamplat si cu o colega...ai grija.probabil sa te opereze