| anonim_4396 a întrebat:

Eu si sotul meu ne confruntam cu o problema. avem 24 de ani, si de 6luni viata sexuala a avut de suferit. e mereu obosit, stresat si nu are chef.am incercat sa-l conving ca poate are o problema dar refuza sa accepte.de cate ori incercam sa facem dragoste nu merge, parca e" moarta". va rog sa ne ajutati eu cred ca este mai mult decat sresul la mijloc.la cine sa apelam pentru ca deja relatia a inceput sa se raceasca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Poate te insala! sad Intreaba-l direct! Daca nu, mergeti la un psiholog, va va ajuta cu o terapie de cuplu! (daca reusesti sa il convingi sa mergeti impreuna... terapia ajuta daca e cooperant si daca...nu te insala!)

8 răspunsuri:
| wizard_cristi a răspuns:

In mod sigur aceasta problema nu poate fi rezolvata printr-o simpla conversatie. Totusi, trebuie sa incercati sa comunicati. Recomandarea mea este sa il convingi sa mergeti la un sexolog. Succes!

| mariazet45 a răspuns:

Convinge-l sa vb cu tine, daca nu vb cu tine cum crezi ca o sa accepte sa spuna la un medic. Daca nu te insala sau daca nu cumva a contactat vreo boala in urma unui contact neprotejat pasager si acum incearca sa te protejeze, dar de 6 luni ar fi trebuit sa se trateze. Aveti 24 de ani?/varsta? de cand santeti impreuna?/mai multe amanunte? Se intampla asa ceva dar dupa 50 de ani dar la 24 se ani ar trebui sa te intrebi serios ce este? Cu atatea amanunte nici ghicitoarea nu -ti poate spune mai mult.

| Mia_8661 a răspuns:

Nu se poate la 24 ani sa se confrunte cu probleme, nu are legatura sexul cu problemele, intreaba-l verde in fata daca are pe altcineva ca tu nu mai ai chef sa-l jelesti, vezi atunci ce raspunde... ei numai asa reactioneaza, daca tot faci pe buna o sa vezi unde ajungi... succes

| crisa a răspuns:

Sa zicem ca n-ai nici un indiciu de infidelitate.
Dar stati certati mai mereu.
Ia trimite-l tu la niste analize... Ceva se intampla. Gaseste o metoda (cu parintii lui sau medicul de familie) sa ajunga la un control.
Varianta 2: sa zicem ca e sanatos tun (nu e hipo/hipertensiv, nu are probleme majore, etc). Intereseaza-te de serviciul lui, vorbeste cu colegii, vezi ce se intampla pe acolo. In plus, fii atenta la anumite detalii, mai "intime": isi ascunde mobilul, e mai atent la imbracamintea sa, etc.

Comunicarea si "urechile ciulite" sunt de baza!
Succes!

| cristinela a răspuns:

Imi aduc aminte ca la inceputurile relatiei mele cu sotul meu, pe atunci doar prieten, am avut si noi o problema de genul asta, vreeo cateva saptamani.Pe moment nu mi/a zis nimic, dar mai tarziu am aflat ca de fapt avea omul emotii, initial, iar mai apoi cand a vazut ca nu merge, a inceput sa isi faca tot felul de ganduri si sa fie tot mai stresat. A fost mai dificil pana la primul act sexual reusit, ca pe urma si/a recapatat increderea in sine.Nu este cazul fostru, voi sunteti casatoriti si va cunoasteti unul pe altul, dar voiam sa iti spun ca este ceva psihic, cel mai sigur.Are el ceva ce il framanta! Daca nu discuta cu tine de buna voie, incearca sa il imbeti intr/o seara si trage/l de limba! Barbatul baut si copilul nu minte niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu incercati o mancare afrosiadica, si incercati sa eliminati pe cat posibil cafiua si zaharul alb, si saria iodata, incercati cafiua cicoare granulata si zahar brun natural si sare grunjoasa naturala, le gasesti la hiffe piata romana e un produs natural sau farmacii naturiste acolo la acest magazin la piata amzei vis a vis de piata se gaseste ce doriti voi produse pentru apetitul vostru intrebati si medicul de acolo va va spune ce sa luatii succces

| kosty666 a răspuns:

La 24 de ani instrumentul e in floarea varstei si ea isi doreste cat mai multa scufundari asa ca eu zic ca sotul tau are pe alta si ai cazut pe locul 2-3 la noi barbatii se intampla cand dam de una mai buna si care stie meserie chiar daca o iubesti pe cealalta dar nu iti ofera acel ceva in timp ce atunci trebuie sa te duca in al noualea cer...eu te sfatui cand vine intr-o seara acasa imbracate in ceva foarte sexy ceva ce stii thu ca ii place danteluta chestii si daca vrei si doresti fai un sex oral prima data da asa sa te tina minte dar e cu doua taisuri ori ii faci bine ori va spune ca esti "curva" scuza expresia...e doar o parere

| kosty666 a răspuns:

De unde esti?