| alin2000 a întrebat:

Eu sunt o persoana obeza am cam 135kg la 1, 95m, mi se pare ca de cateva zile cand stau in picioare partea dreapta de la burta e un pic lasata fata de stanga o fi ceva in neregula

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu consulți medicul de familie?
Încearcă să mai pierzi din greutate prin exerciții fizice atât cât îți permite sănătatea și o alimentație cu cât mai puține grăsimi și dulciuri!
Sănătatea este importantă, aspectul fizic este pe locul 2.
Pa, pa.

| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Da,chiar ești obeză.
Da,este ceva în neregulă. Greutatea ta este prea mare încât burta ta se va lăsa toată și va fi ca a unei babe/moș.
Trebuie să iei măsuri rapid și să slăbești. Pentru asta îți recomand să te duci la un nutriționist bun din orașul tău și să îți prescrie o dietă special pentru greutatea și organismul tău.
În niciun caz să nu ții o dietă de pe internet,sunt foarte periculoase. Să nu iei pastile sau ceaiuri pentru slăbit, o să dai în altă boală.
Fă mult sport!

Sper că te-am ajutat!
Multă baftă!
Trebuie să iei măsuri repede, cu greutatea ta!

| LNK a răspuns:

"Eu sunt o persoana obeza"
Cred ca am identificat problema.
Sa-ti spun ce faci :
1. Vizitezi un nutritionist, care te va ajuta cu dieta.
2. Iti faci un abonament la sala, ca sa mai dai jos.
Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi dau seama ce poate fi, dar te sfatuiesc sa slabesti.sa faci miscare. poti sa iesi in oras sa te plimbi,sa practici un sport, sa faci cateva exercitii cum ar fi abdomene, genoflexiunile si flotarile si sa mananci sanatos.si totul se va rezolva.