supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Exagerez daca ma spal pe dinti de 5-6 ori pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da exagerezi, nici prea mult spalat nu face bine

| sierra1 a răspuns:

Dacă mănânci de 5-6 ori pe zi, atunci NU!

| sofisis a răspuns:

Da. Exagerezi si o sa iti distrugi smaltul.

| raMLesS a răspuns:

Tu chiar nu ai ce face cu timpul si cu viata ta?

| supadeceapa explică (pentru raMLesS):

Nu dureaza asa mult

| CleanHeart a răspuns:

Cam da, asa ma spalam si eu intr-o vreme dar nu e ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asa simti nevoia, fa-o, dar sa nu fie ceva fortat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cata supa de ceapa mananci e normal.

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

+ usturoi

| unvecin a răspuns (pentru supadeceapa):

Mirosul de ceapă trece... cu usturoi.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Da. Afecteaza smaltul. Corect e sa te speli la 15 minute dupa micul dejun si seara, inainte de culcare.

| Ha0t1c a răspuns:

Spălat: dimineață si seara. In rest doar clătita gura cu apa (după gustări, mese etc).

| Codrinn69 a răspuns:

Indicat este sa te speli pe dinti dimineata si seara, dar daca e vorba de 5-6 ori pe zi deja este exagerat si poate afecta.

| Alexee33e3 a răspuns:

Din cate stiu medici recomanda sa te speli pe dinti minim de 2 ori pe zi si dupa fiecare masa, daca pariez cu blândețe nu cred ca e o problemă si sa folosesti o pasta de dinti care nu distruge zmaltul

| aXy99 a răspuns (pentru Alexee33e3):

Eu am si 6 mese pe zi, ar insemna sa ma spal de 6 ori? laughing