| ionut950 a întrebat:

EXAMEN MICROSCOPIC DIN SECRETIE URETRALA-
relativ frecvente celule epiteliale superficiale
relativ polimorfonucleare neutrofile,rare limfocite
rare elemente candido-micotice
rara flora polimorfa, predominant coci gram pozitivi dispusi in perechi si gramezi

SCUZATI-MA PENTRU GRESELILE DE SCRIERE, VA ROG ajutati-ma CU INTERPRETAREA analizei

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie mixta cu ciuperci si bacterii. Cu acest rezultat trebuie sa te prezinti imediat la medicul care ti-a recomandat analiza pentru tratament.

| ionut950 explică (pentru Brigaela):

E grav diagnosticul?

| Brigaela a răspuns (pentru ionut950):

Nu, atata timp cat te tratezi repede si corect. Nu ai voie sa ai contact sexual pana la vindecare, iar daca ai avut contact sexual in ultimele saptamanil, partenera ta trebuie consultata urgent de un ginecolog

| ionut950 explică (pentru Brigaela):

Multumesc pentru raspuns, aveti idee cum se numeste boala?

| Brigaela a răspuns (pentru ionut950):

Asa cum ti-am spus deja: Infectie mixta cu ciuperci si bacterii. Daca contextul este potrivit, e posibil sa ai si o blenoragie, pe langa infectia cu ciuperci si cu bacterii banale (daca ai avut contact sexual neprotejat cu partenere sau parteneri care nu au analizele obligatorii corect facute).