| giulia283 a întrebat:

Exista analize speciale care iti arata la ce esti alergica? De curand am aflat ca sunt alergica la salam pentru ca facusem alergie si acum îl evit. Azi mi-a iesit o "blândă" dar nu am amancat salam e de la altceva. Exista asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, normal.

| gheorghe699 a răspuns:

Evident ca exista, mergi la medicul alergolog si iti prescrie ce analize sa faci, sau daca esti din buc., poti merge la institutul de alergologie.

| Afurisenia a răspuns:

Da, exista teste alergologice.
Pot fi pentru alimente, pentru polen, fân, sau pentru toate posibile.
Blanda poate sa iasa si de la un aliment vechi, nu numai de la ceva la care esti alergica. Acum vara, toate se strica repede.
Dar poti fi alergica doar la un condiment care se pune in salamuri, in conserve, etc.