| Haha_Hilli_1990 a întrebat:

Exista ceva boala in care mori din cauza unei infectii unde incepe sa se coaca mana unde esti taiat? daca da e tarziu daca au trecut 2 zile de atunci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AlexandraEpureanu a răspuns:

Poate fi de exemplu tetanos sau o infectie puternica care da in septicemie, dar e foarte improbabil.

Oricum, daca e cazul tau, iti recomand sa faci urgent o vizita la spital, inainte de a se agrava.

| 93Anna93 a răspuns:

Poate sa fie si cangrena. Oricum da, exista multe boli care pot aparea de la taieturi netratate.

| eulliric99 a răspuns:

Poate fi tetanos sau mai grav septicemie.Mergi la doctor sa te dezinfecte-ze si el v-a sti ce ai patit nu ne putem da cu parerea sigur daca nu vedem. Funda?

| Ax3L a răspuns:

Poate sa apara o boala la sigur, te sfatui sa te adresezi la medic.