| anonim_4396 a întrebat:

Exista pastile sa nu mai visezi urat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate antidepresivele care elibereaza dopamina in creier, dar nu stiu sigur, ai putea incerca sa manci o bucata de ciocolata inainte de somn

| Freya1 a răspuns:

Incearca sa nu mai ai ganduri urate inainte de a te pune la somn si sa iti limpezesti gandurile.Fa o baie si bea ceva cald ca sa te relaxezi si lasa-ti televizorul pornit pana te ia somnul goarte tare pe un program normal si relaxant.Nu poti sa iei medicamente fara prescriptia medicului iar daca ar fi sa iei ceva pastile petru asta vor fi prescrise de un psiholog

| Donsavas a răspuns:

Poți încerca niște pastile cu extract de valeriana. Aceasta planta conține acid valerianic, un agonist al acidului gamma amino-butiric, un neurotransmitator inhibitor al sistemului nervos, care înlătură anxietatea și hiperexcitabilitatea creierului. Acesta Îți poate înlătură coșmarurile, poate chiar de la prima noapte. Încearcă și niște melatonina naturala, se produce în absenta luminii, la o ora de la apus, dacă nu perturbi procesul cu lumina puternica. În decurs de o ora, vei adormi fără coșmaruri și alte tulburări de somn.

| Porcusorul a răspuns:

Daca visele urate sunt pe baza unei axietati, iar sansele sunt foarte mari, atunci da, exista astfel de pastile si se numesc anxiolitice. Insa le vei putea procura doar pe baza unei retete si a unui diagnostic stabilit de un psihiatru. Iar asta doar daca ar considera ca ai nevoie de asemenea medicamente puternice.

| T2LS a răspuns:

Nu.

| T2LS a răspuns (pentru T2LS):

Nu știu de ce vreți pastile pentru orice.

| Legendaryromania a răspuns:

Nu exista! Dar ca sa scapi de aceste vise urate, incearca ca inaintea somnului sa fii relaxat.Bea un pahar cu lapte, asculta muzica preferata, uita-te la un film de comedie(nu horror, desigurlaughing)))) ).

| caligao a răspuns:

Nu