| Sophia1989 a întrebat:

Exista riscul unei sarcini peste menstruatie in cazul in care menstruatia a venit de 3 ori de la contactul cu risc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Exista si astfel de cazuri rare cand sarcina se dezvolta concomitent cu menstruatia.

| Sophia1989 explică (pentru mira):

Sper sa nu fie cazul meu.

| Sophia1989 explică (pentru mira):

Sper sa nu fie cazul meu. In afara de greturi nu am alte simptome.

| AdelinaC a răspuns (pentru Sophia1989):

Fa un test de sarcina si se rezolva tot misterul

| AdelinaC a răspuns:

Nu

| Sophia1989 explică (pentru AdelinaC):

Multumesc. Ma ingrijorasem ca mi-au aparaut niste stari de greata de vreo cateva zile.

| Felys a răspuns:

In realitate menstruatia vine peste sarcina nu sarcina peste menstruatie, da, exista, mie mi s-a intamplat dar doar o data si era o sarcina dorita dar asta mi-a dat peste cap toate socotelile, nici macar medicii nu au fost in stare sa stabileasca clar luna cand am ramas si am avut impresia ca am nascut prematur ceea ce a fost complet eronat