| Elenna09 a întrebat:

Există vreo femeie pe aici care a trecut printr-un episod cu o secretie vaginala galben-verzuie, fara miros, dar cu o usoara mancarime? Am inceput sa iau niste ovule K-lion D 100mg, asta ma ajuta in trecut cand aveam aceeasi problema, dar cu miros neplacut.
Nu am mai trecut prin asta pana acum. Am fost la munte in camping, nu am avut duş, dar mi-am intretinut igiena intima cu servetele umede. Poate fi vorba de o dezechilibrare a ph-ului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CalinaXandra a răspuns:

Clar e vorba de o dezechilibrare a ph-ului. Niciodată nu se folosesc șervețele umede în zona intima doar dacă e necesar odată apoi te speli rapid dar dacă nu ai avut acces la dus cam greu. Probabil ai făcut o candida mergi la un medic pentru un tratament corespunzător. Și pe viitor evita șervețelele umede sau orice altceva ce poate irita zona intima.