| maniacutz2003 a întrebat:

Exista vreo pastila care te face sa nu mai poți consuma alcool? Am auzit de ceva de genul ca i-a administrat în secret acele pastile și după ce consuma x cantitate de alcool i se făcea foarte rău și nu mai putea consuma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, dar se elibereaza /administreaza sub regim medical strict, de dezalcoolizare.

| Violleta2022 a răspuns:

Exista AMBITIE si VOINTA ca sa renunti al alcool si sub nici o forma sa nu te mai intalnesti cu prietenii care te duc la bautura.

Ce vrei tu sa oferi cuiva este total ilegal si posibil mortal, daca persoana respectiva ia pastile care ii sunt contraidicate lui si-i produce vreun atac de inima sau cine stie ce.

Ideal este ca fiecare sa-si vada de viata lui si sa nu se bage in viata altora, ca asta nu-i ajutor, putand sa-l omori.

| gabicoo a răspuns:

Da. Dar sunt periculoase.

| Lrs2015 a răspuns:

Da,pastila se cheama "nu mai fi un alcoolist imputit si treci la munca "!