| Fabiana2R a întrebat:

Exista vreo posibilitate sa scap de ciupiturile de tantar mai >rapid ceva, vreun remediu naturist sa aplic direct pe piele? ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| raducu1205 a răspuns:

Da exista... Mergi la farmacie si cumperi mixtura mentolata si te faci unde ai ciupiturile de tantari si-ti trec.
Funda?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu folosesc bitter (găseşti la farmacie) şi chiar merge. happy

| Felys a răspuns:

Daca freci atunci imediat dupa ce te-a ciupit cu putina sare cu apa, nu te mai manaca deloc dupa aia, dar trebuie sa faci asta in cel mult jumate de ora dupa ciupitura, sau chiar mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu ma dau cu mixtura mentolata si trece.
Te pup!

| Kore22 a răspuns:

Eu stiu ca orice lotiune ii tine la distanta. Poti intreba farmacistul ca sa fii sigura.

| ILoveYouAlexC a răspuns:

Cel mai bine e sa le lasi sa treaca de la sine, asa e cel mai bine. Daca chiar te grabesti, foloseste crema de galbenele.