| JUST1ANIME a întrebat:

Fara vopsea, se poate inchide culoarea parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Se poate nuanța părul cu un decoct ob'inut din plante, ca de exemplu:
- Par negru: lavanda pudra de indigo.
- Par castaniu, saten inchis: ceai negru, henna, frunze de nuc, castan, urzica, salvie, feriga, rozmarin.
- Par saten deschis: coaja de portocala, flori galbene de lumanarica, sofran.
- Par roscat (tonurile de rosu difera, in functie de culoarea naturala): macese, coji de ceapa, ceai rosu, cuisoare, flori de Jamaica, paprika, galbenele.
- Par blond: musetel, radacina de rubarba.
Nu te sfătuiesc să încerci cu henna(care este o vopsea vegetala) sub nici o formă, odată ce ai început să o folosești, nu mai prinde pe ea nici o altă vopsea în afară de...henna.
Aici ai metodele de obținere a decoctului de plante de care-ți spuneam la început http://www.doctoracasa.ro/vopsirea-p-rului-cu-solu-ii-naturale.html
Mari succese și o zi cu zâmbet!

| Joanne a răspuns:

Poti incerca cu frunze de nuc.
Culoarea nu este permanenta si nu da rezultate pe orice tip de par. Depinde si de culoarea actuala.
Multa bafta!

| NickiMinaj a răspuns:

Da. al meu se inchide cate putin, cu fiecare an...

| Dnnx a răspuns:

Eu am incercat cu coji de nuca faci asa: iei niste coji de nuca le fierbi le strecori si in apa aceea pui putin otet ca se se prinda mai bine si te clatesti cu ea la mine a dar rezultate big grin

| avoncosmeticecoordonator a răspuns:

Buna
da
.ori folosesti o fiertura din coji de nuca sau frunze de nuc sau henna. care este un colorant gen vopsea dar nu e permanent si se gaseste in magazine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalandute cu frunze de nuc.

| KiryuZero a răspuns:

Nu cred ca se poate

| Deedii a răspuns:

Da se poate da rneceita un proces lung si de mult soare. daca esti blond/blonda este mult mai rapid ca la cei bruneti/brunete.happy
Sper ca te-am ajutat!happy
Funditzsa?smug

| sabyna_6645 a răspuns:

Da daca pui ceapa la fiert si cu apa care ramane te speli pe cap... asa se facea inainte

| Princess_6312 a răspuns:

Da. Dar e un proces mai lung